Nieruchomości

Co mnie kręci, czyli kilka słów o aranżacji wnętrz

Większość artykułów, które do tej pory opublikowałam na moim blogu opiera się na tłumaczeniu konkretnych zagadnień związanych z nieruchomościami. Są to pojęcia i procesy związane z moją pracą zawodową.  Po moim ostatnim osobistym sukcesie, którym był pierwszy flip, gdzie mogłam wykorzystać swoje umiejętności aranżacyjne, uświadomiłam sobie, że to jest to, co naprawdę lubię robić i co sprawia mi przyjemność. Bardzo się cieszę, że jest to tak bardzo związane z branżą nieruchomości, która jest mi tak bliska i w której mam już kilkuletnie  doświadczenie. Wszystko zaczęło się łączyć:  inwestowanie, remont i dekoratorstwo, a następnie sprzedaż. Człowiek jednak natury nie oszuka 🙂 Od dziecka uczestniczyłam w wielu remontach i zmianach aranżacji mojego rodzinnego domu. Moja mama cały czas coś zmieniała. Różnica była tylko taka,  że wtedy większość rzeczy była wykonywana we własnym zakresie z powodu braku dostępu do tylu produktów co obecnie, tym bardziej że w naszym mieści nie było sklepów typu Castorama czy Leroy Merlin. Nie było to jednak przeszkodą do zmiany wykładziny, wykonania nowej struktury na ścianie, powieszenia ramek z nowymi zdjęciami czy przemalowaniem szafek kuchennych i płytek. 

Obecnie Ilość produktów w sklepie przyprawia o zawrót głowy! Jak już kupicie nieruchomość, to dopiero zaczyna się zabawa.. bieganie od sklepu do sklepu, wybór płytek, paneli, farb, zamówienie kuchni.  Znam to doskonale z autopsji i często sama mam problemy z dobraniem odpowiednich produktów tak, aby całe wnętrze było spójne i stanowiły jedną całość. 

Dlatego dzisiaj chciałabym Wam przybliżyć tematykę związaną ze stylami wnętrzarskimi. Poniżej przedstawiam Wam najpopularniejsze style aranżacji wnętrz 🙂 

Styl Skandynawski

Myślę, że jest to obecnie jestem z najpopularniejszych styli. Charakteryzuje się jasną paletą barw, która może być przełamana jednym intensywnym akcentem kolorystycznym. Wykorzystuje proste formy i naturalne materiały. Stawia na wygodę i przytulny klimat. Aby zaznajomić się ze stylem skandynawskim sami chyba nie muszę mówić do jakiego sklepu należy się wybrać 🙂

źródło: https://pl.pinterest.com

Styl Nowoczesny 

Ten styl przypadnie do gustu osobom, które cenią sobie prostotę, funkcjonalność i przejrzystość. Najczęściej występuje tu biel i szarość w różnych odcieniach, drewniane dodatki i ograniczona ilość dekoracji. Przeważać będą proste i geometryczne formy. 

źródło: https://pl.pinterest.com

Styl klasyczny

Charakteryzuje  się porządkiem, harmonią i elegancją. Elementami dekoracyjnymi, które występują w tym stylu to sztukateria na ścianach lub pod sufitem, żyrandole oraz klasyczne świeczniki. Kolorystyka stonowana: beże, kremy, szarości, srebro, złoto i wiele innych pastelowych barw. Styl ten doskonale sprawdzi się w aranżacji domów i przestronnych apartamentów. 

źródło: https://pl.pinterest.com

Styl industrialny (loftowy)

Doskonale sprawdza się  w dużych i wysokich pomieszczeniach z pokaźnymi przeszkleniami. Łączy ze sobą minimalizm i elegancję. W tym stylu wykorzystuje się takie materiały jak beton, cegła, drewno i szkoło. W Stylu industrialnym zwanym także lontowym króluje stonowana kolorystyka: biel, szarości i beże. 

źródło: https://pl.pinterest.com

Styl boho

Obecnie bardzo na topie. Inspirowany Orientem,  Afryką i podróżami. W stylu  wykorzystywane są kolory natury i ziemi takie jak biel, beż i brąz w ciepłych odcieniach. Spotkamy tutaj takie materiały jak drewno, bambus, wiklina, len i bawełna. Charakterystyczny punkt stylu boho stanowi roślinność, która jest jego nieodłącznym elementem, a także tekstylia takie jak koce, pufy, narzuty i dywany.

źródło: https://pl.pinterest.com

Styl rustykalny 

Styl rustykalny swoim charakterem nawiązuje do gospodarstw wiejskich, może niekoniecznie tych polskich, ale na pewno skandynawskich 🙂 Charakteryzuje się jasną i pastelową kolorystyką.  W takich wnętrzach  wykorzystuje się  naturalne materiały a w szczególności drewno, które najlepiej, aby wyglądało już na delikatnie zużyte. 

źródło: https://pl.pinterest.com

Styl vintage

To bardzo ciekawy styl, który łączy ze sobą teraźniejszość z przeszłością. Jest to zestawienie mebli nowoczesnych z meblami z lat 50,60, 70. Na podłodze  znajdować się może bardzo charakterystyczna i modna obecnie drewniana jodełka.  W aranżacjach w stylu vintage najczęściej wykorzystuje się meble z minionych lat takie jak: komody, krzesła, fotele, stoliki kawowe. 

źródło: https://pl.pinterest.com

Styl eklektyczny

Często nazywany przemyślanym chaosem łączy ze sobą wiele różnych stylów wnętrzarskich. Jest to styl kolorowy i bardzo różnorodny. Uważam jednak, że wbrew pozorom dość trudno jest przygotować takie wnętrze, gdyż trzeba wykazać się dużym wyczuciem smaku, aby nie przesadzić a nasza przestrzeń nie stała się kiczowata. 

źródło: https://pl.pinterest.com

Styl glamour 

To styl utożsamiany z luksusem i przepychem, kryształowymi żyrandolami i błyszczącymi powierzchniami. Jest to styl bardzo charakterystyczny i myślę, że albo kocha się takie wnętrza, albo nienawidzi. Na pewno trzeba świadomie się na niego zdecydować. Kojarzy się z wnętrzami milionerów i gwiazd zza oceanu 🙂 Króluje tu złoto, srebro, biel, czerń i połyskujące dodatki. 

źródło: https://pl.pinterest.com

Mam nadzieję, że ten artykuł o nieco innej tematyce niż zazwyczaj przyda Wam się i pomoże podczas aranżacji Waszych nieruchomości. Dobrze jest, aby zachować jeden styl w całym mieszkaniu przy zachowaniu funkcji danych pomieszczeń i oczywiście potrzeb domowników 🙂

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.